Ahşap Lazer Kesim

ahsap lazer kesim 1

Lazer Kesim Ahşap

Ahşap Lazer Kesim ahşabın verimli bir şekilde kesilmesi için mükemmel bir çözümdür. Kesmek için lazer ışınının kullanıldığı bir yöntemdir. Keskin ve sivri hatları cnc router a kıyasla kolaylıkla, temiz, pürüzsüz ve çapaksız kesebilir.

Kesim Kalınlığı

Lazerin gücü kesilecek ahşabın cinsine bağlı olarak çeşitli kalınlıklarda kesim işlemi gerçekleştirilebilir. Örneğin kavak kontraplak panel 12 mm e kadar kesilebilirken kayın kontraplak 8 mm e kadar kesilebilir. Malzeme cinsine göre kesilebilecek kalınlıkları öğrenmek için Ahşap lazer kesim ve markalama tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Kesim ölçüleri

Birçok farklı türde lazer kesim makinası bulunmaktadır. Türler arasında maksimum kesim boyutları ve güçleri değişebilir. Son teknoloji makine parkurumuzda 160 Watt Co2 lazer makinamızın kesim ölçüleri 1300 mm x 820 mm dir. Ancak makinamızın sahip olduğu özelliği sayesinde daha büyük parçaları da kesebilmemiz mümkündür. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz 

Kesim Dosyası Formatı

Lazer kesim işlemi için 2 boyutlu vektör dosyası kullanabilirsiniz. Birçok çizim dosyası ile işlem yapabilmekteyiz ancak en sorunsuz formatlar dxf. ai. cdr. formatlarıdır. Eğer bir çizim dosyasına sahip değilseniz uzman grafikerlerimiz sizin için talep ettiğiniz ürünü çizebilir ve kesime hazır hale getirebiliriz. Lazer kesim işlemi için 2D vektör dosyası kullanabilirsiniz.

Ahşap Lazer Kesim talebininiz ister tek bir ürün olsun ister toplu üretim bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca fason ahşap kesim hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

Ahşap ile neler üretebiliriz?

Lazer kesim makinası kullanarak ahşap malzeme ile oyuncaklar, sanat ve el sanatları, hediyelik eşyalar, mobilya aksesuarları ve buna benzer bir çok ürün üretebiliriz. Dilerseniz beğendiğiniz bir ürünü sizler için tasarlayıp numune üretimi gerçekleştirebiliriz.